25 Aralık 2022, Pazar
10 Ekim

10 EKİM KATLİAMI DURUŞMASI 16 TEMMUZ’A ERTELENDİ

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, firari sanıklarına ilişkin yürütülen yargılamanın 8 Mayıs’ta görülmesi planlanan duruşmasının 16 Temmuz’a ertelendiğini duyurdu.

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu,  Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yargılamanın  8 Mayıs 2020 tarihinde görülecek olan duruşmasının Covid 19 salgını nedeniyle duruşma yapılmaksızın 16 Temmuz 2020 tarihine ertelendiğini duyurdu.  Yapılan yazılı açıklamada 10 Ekim 2015’in ülke tarihinin en kritik günlerinden biri olduğu hatırlatıldı. Komisyon, sorumlulukların tamamıyla hiçbir kuşku kalmayacak biçimde aydınlatılması görevlerinin her şart ve koşul altında sürdüğünü açıkladı.

FİRARİ SANIKLAR BİLEREK VE İSTENEREK YAKALANMADI

Katliamın göz göre göre geldiğinin, bilerek ve istenerek önlenmediğinin yargılama süreci ile görüldüğünü belirten komisyon, firari olan sanıkların da katliamdan önce bilerek ve istenerek yakalanmadığının tartışmasız bir şekilde ortada olduğunu vurguladı. Firari sanıkların Suriye’de uzun yıllar eğitimler almış ve çoğunun da yönetici düzeyde IŞİD’liler olduğu, bu nedenle de tüm insanlık için büyük bir tehlikenin söz konusu olduğunun altını çizen komisyon açıklamasında, sanıkların yakalanmaları için daha önce bir şey yapılmadığı gibi, şu anda da neler yapıldığına ilişkin soruların yanıtsız kaldığını söylediler.

ADALET MÜCADELESİ ERTELENEMEZ

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu,  katliam gününden bu yana aralıksız devam eden hukuk mücadelelerinin her koşul altında devam ettiğini, müvekkillerinin ısrarlı, inatlı ve inançlı çabası ile süren adalet mücadelesinin  ertelenemeyeceğini vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X
X
X
X